- ID: 27531
- Tilatyyppi: Toimistotila Showroom
- Kiinteistö: Osa isoa kiinteistöä Toimistokiinteistö Pienteollisuuskiinteistö
Kuvaus
Upea 5. kerroksen kulmatoimisto historiallisesta Mestaritalosta
Tilat: 256-297m2 avara ja valoisa Mestaritalon kulmassa sijaitseva toimistotila, johon tulvii luonnonvaloa kahdella seinällä olevista ikkunoista. Tilat ovat kaikilta osin juuri saneeratut ja valmiita majoittamaan laatua arvostavan yrityksen. Tilan koko riippuu siitä, liitetäänkö tilaan erillinen neuvotteluhuone. Tilaan kuljetaan tyylikkään tiiliverhotun aulan kautta. Tilaan kuuluu käyttämättömässä kunnossa oleva keittiö sekä wc-tilat.
Kiinteistö: Mestaritalo on rakennettu alun perin vuonna 1898 Fazerin makeistehtaaksi ja siitä syystä talossa on vanhan ajan mm. loistoa edustavan fasaadin sekä upeiden ikkunoiden muodossa. Tiloissa näkyykin hienolla tavalla Suomen elinkeinoelämän historian kerrokset: teollistuminen tarjoaa upean jykevän rungon ja nykyaikainen palvelu- ja tietoyhteiskunta innovatiivisia ja luovia naapureita. Talossa toimiikin runsaasti erilaisia asiantuntijoita aina luovien alojen ammattilaisista piinkoviin liiketalouden osaajiin. Lähiseudun ravintolat tarjoavat runsaat lounasmahdollisuudet.
Sijainti: Mestaritalossa, Tehtaankadun telakan puoleisessa päädyssä. Paikalle pääsee helposti raitiovaunuilla 1 ja 6T. Alueelle on mukava saapua myös jalan tai polkupyörällä upean miljöön johdosta.
Muuta: Tilaan käynti onnistuu portaita, tuoretta sisäpihan hissiä tai 2000kg tavarahissiä hyödyntäen. Työmatkapyöräilijöille löytyy samasta kerroksesta yleiskäyttöiset peseytymismahdollisuudet. Autohallipaikkoja saatavilla taloyhtiöltä.
Vapautuminen: heti
Lisätiedot
- saneerattu
- Valoisa
- Keittiö/taukohuone
- Kulmahuoneisto
- Moneen sopiva tila







