- ID: 27897
- Varasto-/tuotantotilaa m²: 1512 m²
- Tilatyyppi: varastotila
- Kiinteistö: Toimistokiinteistö Varastokiinteistö Osa isompaa kiinteistöä
Kuvaus
3840 m2 terminaalivarastoa erinomaisella sijainnilla kehä 3:en rampilla Ylästössä
Tilat: Koostuu kolmesta terminaaliosasta: 1512, 3526 ja 3840 m2. Kysy mahdollisuudesta vuokrata paloina. Erillistä kakkoskerroksen toimistoa 190-1009 m2.
Kiinteistö: hyväkuntoinen 2000-luvulla rakennettu logistiikkakiinteistö on teknisesti hyvässä kunnossa. Kiinteistössä on koneellinen ilmastointi, jäähdytys ja valokuitu. Kiinteistössä on lounaspaikka.
Sijainti: Vantaan Ylästössä Kehä III vieressä, Tuusulantielle 3 km, Lahden moottoritielle 10 km, Hämeenlinnantielle 5 km, Helsingin keskustaan 18 km, Helsinki-Vantaan lentokentälle 5 km ja Vuosaaren satamaan n. 25 km.
Vapautuminen: sopimuksen mukaan.
Muuta: tilan korkeus 4-7 m. Runsasti lastaustaskuja. Kohteella on isot piha-alueet. Kauppakeskus Jumbon monipuoliset palvelut sijaitsevat n. 5 minuutin ajomatkan päässä. Lentokentälle kohteelta on n. 4 kilometriä.
Lisätiedot
- Lastauslaituri
- Hyvät liikenneyhteydet
- Lastaustaskuja
Pohjakuva
- Pohjakuva
- Lisäkuvia: https://jonne.smugmug.com/Toimitilat/VANTAA/Vantaa-Tulkintie-29/


